Автор: Пользователь скрыл имя, 18 Февраля 2013 в 14:33, контрольная работа
Загальновизнано, що школа – це модель суспільства. Саме від якості шкільного навчання і виховання залежить збагачення культурних цінностей. Стрімкий розвиток усіх сфер суспільного виробництва зумовлює збільшення обсягу та підвищення складності навчального матеріалу практично з усіх шкільних дисциплін. Тому реформування загальної освіти супроводжується введенням нових спеціальних форм організації пізнавальної діяльності, які мають конкретну мету – створити такі умови навчання, за яких би кожен учень успішно навчався, розвивав свій інтелект і був готовим до творчої самореалізації.
Серед таких форм найперспективнішою видається інтерактивна технологія, адже завдяки їй учень стає активним учасником процесу навчання.
Понад 2000 років тому видатний китайський педагог Конфуцій сказав:
І. Структура і методика інтерактивного уроку.
ІІ. Техніка проведення і організації занять з використанням інтерактивних методик.
ІІІ. Практичне використання інтерактивних методів на уроках читання.
ІV. Практичне використання інтерактивних методів на уроках української мови.
V. Практичне використання інтерактивних методів на уроках математики.
VІ. Розробки уроків з використанням інтерактивних методів навчання.
Використана література.
Золоті зернята поезії Т.Г. Шевченка
Тема. Т.Г. Шевченко "Тече вода із-за гаю". Вадим Скомаровський "Над "Кобзарем".
Мета. Продовжити знайомити дітей з ліричними творами Т.Г.Шевченка, розвивати уміння виразно читати, вникаючи у кожне слово, думку поета, відчувати і передавати мелодику шевченківського слова; виховувати любов до історії свого народу, його мови.
Очікувані результати:
Методичне забезпечення. Таблиці до теми уроку, картки-блискавки, картки для читання, картки з кросвордом для домашнього завдання.
Тип уроку. Комбінований.
Хід уроку
І. Організаційна частина.
ІІ. Перевірка виконання учнями домашнього завдання.
Презентація домашніх завдань.
ІІІ. Перевірка раніше засвоєних знань.
Гра «Віднови вірш».
Тече вода ... явора
... на долину.
Пишається ... водою
червона ... .
... калинонька,
... молодіє,
а кругом їх ...
й ... зеленіють.
ІV. Мотивація навчання учнів і повідомлення теми, мети та завдань уроку.
— Чи пригадали ви автора вірша? (Тарас Шевченко.)
— Але у II класі ми вивчали лише уривок з поезії "Тече вода з-під явора", а сьогодні на уроці ми дочитаємо його до кінця.
Поезія "Тече вода з-під явора" створена Т. Шевченком за місяць до його смерті. Саме в цей час хворий поет душею рвався в Україну з Петербурга. Своїм друзям казав, що дочекається весни — і в Україну, там полегшає йому. А поки що його душа линула на рідну землю, і в поезії оживала її чарівна краса.
Колективне заповнення таблиці на дошці.
Знаю |
Хочу знати |
Дізнався |
V. Актуалізація чуттєвого
- Народ шанує Т. Шевченка, діти і дорослі люблять читати його «Кобзар».
А ще хочу розказати таку історію. Три дівчинки-сирітки закінчили читати «Кобзар», витерли білими хустинками сльози і задумались.
Старша сказала:
Третя ж, наймолодша, мовила:
- Діти, для чого я розповіла вам цю історію?
VІ. Сприйняття та
1.Опрацювання вірша Т. Шевченка "Тече вода із-за гаю".
А)Виразне читання вірша вчителем.
Б)Словникова робота.
Читання "сходинок" слів.
гай зять
качур ряска
качечка погуляти
качаточка порадитись
ліс діброва
Гай бір
дубняк
пуща
А в індоєвропейській мові даі (гай) мало первісне значення — співати. Правда ж, дивовижа! Поміркуйте над значеннями слова гай, який йому надавали наші предки.
В) Повторне читання вірша учнями (вголос).
— Яка пора зображена поетом?
Г) Осмислення змісту вірша.
— Які рядки вірша свідчать про те, що краса та спокій природи співзвучні настрою людей?
Фізкультхвилинка
Станьмо, діти, рівненько.
Отак! Отак!
Вклонимося низенько.
Отак! Отак!
Далі руки отак в боки,
Веселенько підем в скоки!
Ось так усі: стриб! Стриб!
А ніжками диб! Диб!
Вгору ручки піднімай,
І всі разом присідай!
Станьмо знов рівненько!
Сядемо тихенько!
VІІ. Осмислення,
узагальнення та
1.Вправи на вдосконалення навичок читання.
а) Читання "ланцюжком" по рядочку.
б) Вибіркове читання.
— Прочитайте, які рослини і які живі істоти згадуються у вірші.
— Прочитайте, що із зображеного у вірші ви могли б сприйняти зором, а що — відчути слухом.
в) Читання "Незнайком".
2.Гра «Знайди риму»
Горою (осокою), погуляти (звати), випливає (розмовляє), своїми (ними).
3.Робота з ілюстрацією до вірша.
— Розгляньте малюнок у підручнику. Яка строфа проілюстрована? Що треба змінити на малюнку, щоб проілюструвати І строфу? II? IV?
4.Виразне читання вірша. Вправа “Диктор”.
— З якою інтонацією, силою голосу та в якому темпі слід читати кожну строфу?
5.Опрацювання вірша В. Скомаровського "Над "Кобзарем".
— Закінчується наша подорож сторінками Шевченківського "Кобзаря". Але ми прочитали і почули маленьку часточку з його багатого доробку. Минають віки, стираються написи на камені, тліють книги, руйнуються : будівлі, але слово Шевченкове — живе й вічне. І знайти його ви зможете у "Кобзарі", як і героїня вірша В.Скомаровського "Над "Кобзарем".
6.Читання вірша мовчки.
7.Колективне складання партитури для виразного читання (з'ясування головної думки вірша, знаходження логічного центру і логічних пауз, відтворення мелодики читання, визначення інтонації читання: 1-ша строфа – розповідна інтонація, 2-га строфа – з теплотою і захопленням).
8. Повторне читання.
висловити?
9. Гра “Увага! Конкурс!”
Хорова декламація вірша. Взаємоаналіз.
VІІІ. Підведення підсумків уроку.
Рефлексія-діалог.
ІX. Домашнє завдання.
Підготуватись до підсумку за темою с. 19-26. Вивчити напам’ять вірш «Тече вода із-за гаю» (обов'язково для всіх).
Додаткове завдання (за бажанням):
І. Розгадати кросворд.
ІІ. Намалювати ілюстрацію до будь-якого твору Т. Г. Шевченка.
Тема. Підсумок за темою “Шевченкове слово”.
Мета. Узагальнити знання учнів з теми “Шевченкове слово”, розвивати творчість, виховувати гордість за незламного поета, велику повагу до Кобзаря, любов до рідного краю та захоплення Шевченковою поезією.
Очікувані результати:
Методичне забезпечення. Портрет Шевченка, таблиці до теми уроку.
Тип уроку. Урок узагальнення та систематизації знань.
Хід уроку
І. Активізація опорних знань і чуттєвих уявлень учнів.
1.Алфавітна криптограма.
Розшифрування. Складання висловів.
Мозковий штурм.
Шевченко: хто він для України?
1) Шевченко – національна гордість українців.
2) Шевченко – великий народний поет і художник.
2. Мозковий штурм.
Шевченко – хто він?
ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.
ІІІ. Повідомлення теми, мети та завдань уроку.
ІV. Узагальнення та систематизація понять.
1. Ігри-змагання.
Розповісти найцікавіший епізод (на думку учня) з дитинства Шевченка.
2. Розсипанка. Скласти прислів'я.
Шевченко Тарас живе і здорове
Немає птаха без крил, як рідний край
Тарасове слово і ніколи не забудем
Шевченків “Кобзар” дорогий, наче сонце для нас
Кобзаря любити будем а Шевченка без України
3. Вікторина-концерт.
Фізкультхвилинка
Руки вгору, вбік, униз
Раз, два, три, не помились
Ми в долоні хлоп-хлоп
Ніжками топ-топ.
Мов годинник ми отак
Тік-так, тік-так.
Руки вгору піднімаєм
І донизу опускаєм.
Нахил вправо, нахил вниз
На сусіда подивись.
Гарна вправа в нас оця
Тихо сіли на місця.
4. Брейн-ринг.
1. Кому належать слова:
“Він був кріпаком, і став велетнем у царстві людської культури”. (І.Я. Франку).
2. Чиї спогади любив слухати в дитинстві Тарас? (Діда Івана).
3. Головну думку якого твору виражають слова: “Тяжко-важко в світі жити сироті без роду”. Хто є автором цього твору? (О. Іваненко “У наймах”).
4. Чому книгу “Кобзар” вважають головною книгою творчості Шевченка?
5. Скільки років Т.Г. Шевченко був у кріпацтві? (24 роки).
6.Назвіть ліричні поезії, вміщені в поемі “Княжна”. (“Зоре моя вечірняя”, “Село... І серце одпочине!”, “І досі сниться”).
Информация о работе Використання елементів інтерактивного навчання на уроках в початкових класах