Мета та основні напрямки маркетингової діяльності

Автор: Пользователь скрыл имя, 19 Декабря 2011 в 20:46, курсовая работа

Описание работы

Наше суспільство тільки починає наближатись до справжнього розуміння сучасних економічних процесів. Зростає роль економічних знань і економічних спеціальностей, а відповідно загострюється й попит на них.
Для молоді все привабливішими стають фах підприємця (бізнесмена), банкіра, менеджера, інші економічні професії. Підприємцем, як і вчителем, може бути не кожна людина. Світова практика свідчить, що лише 5 відсотків дорослого населення країни має хист до підприємницької діяльності і може досягти успіхів на цій ниві.

Содержание

Розділ 1. Урахування вікових соціально-психологічних особливостей групи навчання при плануванні, організації та проведені знань.
Розділ 2. Тематичний план навчального уроку.
Розділ 3. Методична розробка економічної теми.
3.2.1. Місце теми в тематичному плані та її актуальність
3.2.2. Бюджет часу та види занять з теми
3.2.3. План кожного заняття з теми
3.2.4. Інформаційний блок
3.2.5. Методика уроку
3.2.6. Підсумковий контроль засвоєння теми заняття
3.2.7. Наочні матеріали до заняття з теми
Розділ 4. Засоби активізації навчально-пізнавальної діяльності учнів при викладанні теми.

Висновок
Список використаної літератури
Додатки

Работа содержит 1 файл

КУРСОВА МОЯ ВСЯ.doc

— 225.50 Кб (Скачать)

Форма підсумкового контролю – іспит ( 3 години).

Рекомендована література:

    1. Бєляєв О.О. Політична економія.: Навч. Посібник.-К.: КНЕУ,2001
    2. Климко Г.Н., Нестеренко В.П. Основи економічної теорії: Підручник-Знання, 1997
    3. Г.О.Ковальчук Економіка:Підручник для 10 класів загальноосвітніх навч. закладів 2003 рік.-352с.
    4. І.Ф. Радіонова Загальна економіка:Підручник 2002 рік.-384с.
    5. Мочерний С.В. Основи економічної теорії. Підручник-К.: Знання, КОО, 2000

       Отже, дана запропонована сітка годин, дасть змогу учням вивчити  основний навчальний матеріал з дисципліни “Основи економіки”, оволодіти  фундаментальними поняттями, законами, принципами, які відображають найважливіші моменти економічного життя суспільства. 

3 розділ. Методична розробка економічної теми «Мета і основні напрями маркетингової діяльності.» 

3.2.1. Місце теми в тематичному плані та її актуальність.

           Однією з ознак сучасного світу,  поряд з комп’ютеризацією та  роботизацією є підвищений інтерес до маркетингу як суспільного явища і навчальної дисципліни, здатної вирішувати не тільки локальні проблеми бізнесу, але й глобальні проблеми людства. Цікавим є те , що маркетинг охоплює усі сторони життя людини, а знання, набуті у процесі вивчення маркетингу, знаходять застосування не лише в професійні сфері, а й у повсякденних справах.

Ця тема вивчається  у третьому розділі тематичного  плану.

3.2.2. Бюджет часу та види занять з теми.                                                                                                  

          На вивчення цієї теми відводиться 2 заняття, які в свою чергу є комбінованими, тобто включають бесіду, лекцію, дискусію,ігри, та на останньому занятті – опитування.

3.2.3. План кожного заняття з теми.

План  заняття № 1.

      Тема: “Мета і основні напрями маркетингової діяльності. Маркетингове середовище фірми ( внутрішнє і зовнішнє)”.

      Цілі:

      Навчальна – зрозуміти сутність таких основних понять, як маркетинг, маркетингова діяльність, сегменти ринку, товар. Розкрити суть напрямів маркетингової діяльності. Сформувати уявлення про вплив внутрішнього та зовнішнього середовища фірми, розрізняти збут і маркетинг.

      Розвиваюча – зрозуміти відношення до  маркетингової діяльності у підприємництві.

      Виховна – виховати в собі пізнавальні інтереси й логічне мислення, відпрацювати вміння працювати з теоретичним матеріалом.

      Форма заняття: комбінований урок, тому що він поєднує декілька різних типів уроків, наприклад, дискусію, лекцію, ігри, опитування.

      Метод: пояснювально-ілюстративний, ігровий.

      Дидактичне  забезпечення: Підручники: O Загальна економіка: Підручник/ І.Ф.Радіонова та ін. За ред. І.Ф.Радіонової, 2002.-384с.  

                             O Ковальчук Г.О. та ін. Економіка.: Підручник для 10 класів загальноосвітніх навчальних закладів. 2003.-352с.

         Структура уроку:

      • Організаційний момент – 2 хвилини;
      • Повідомлення про тему, мету і завдання уроку – 2 хвилини
      • Мотиваційний момент – 3 хвилини;
      • Викладення нового матеріалу у формі лекції – 30 хвилин;
      • Закріплення набутих знань – 4 хвилин;
      • Підведення підсумків заняття – 3 хвилини;
      • Домашнє завдання – 1 хвилина.
 

      План  заняття № 2.

      Тема: “Мета і основні напрями маркетингової діяльності. Маркетингове середовище фірми ( внутрішнє і зовнішнє)”.

      Цілі:

      Навчальна – навчитись працювати самостійно, використати знання в обговоренні дискусійних питань.

      Виховна  – сформувати економічний світогляд; виховати творчий підхід до виконання завдання, творчу активність

      Розвиваюча  – розвити пізнавальні інтереси й логічне мислення під час обговорення дискусійних питань, розвити інтерес до даного виду діяльності.

      Форма заняття: комбінований урок

      Метод: дискусія, бесіда, тестування, опитування.

      Дидактичне  забезпечення:

     Підручники: O Загальна економіка: Підручник/ І.Ф.Радіонова та ін. За ред. І.Ф.Радіонової, 2002.-384с.  

                             O Ковальчук Г.О. та ін. Економіка.:Підручник для 10 класів загальноосвітніх навчальних закладів. 2003.-352с.

         Структура уроку:

      • Організаційний момент – 1 хвилини;
      • Повідомлення теми,мети та завдання уроку-1 хвилини
      • Мотиваційний момент – 2 хвилини;
      • Викладення нового матеріалу у формі лекції – 8 хвилин;
      • Словесне опитування -15 хвилин
      • Написання тестів - 15 хвилин
      • Підведення підсумків заняття – 2 хвилини;
      • Домашнє завдання – 1 хвилина.
 

План  заняття № 3. 

      Тема: “Мета і основні напрями маркетингової діяльності. Маркетингове середовище фірми ( внутрішнє і зовнішнє)”.

      Цілі:

      Навчальна – навчитися роботі у групі, презентувати матеріал

      Розвиваюча – розвити в себе ораторські здібності

      Виховна – виховати в собі логічне мислення, відпрацювати вміння працювати з теоретичним матеріалом, застосовуючи його на практиці

      Форма заняття: гра

      Метод: пояснювально-ілюстративний, ігровий.

      Дидактичне  забезпечення: Підручники: O Загальна економіка: Підручник/ І.Ф.Радіонова та ін. За ред. І.Ф.Радіонової, 2002.-384с.  

                             O Ковальчук Г.О. та ін. Економіка.: Підручник для 10 класів загальноосвітніх навчальних закладів. 2003.-352с.

         Структура уроку:

      • Організаційний момент – 1 хвилини;
      • Повідомлення про тему, мету і завдання уроку – 1 хвилини
      • Мотиваційний момент – 3 хвилини;
      • Гра – 30 хвилин
      • Самостійна робота – 7 хвилин;
      • Підведення підсумків заняття – 2хвилини;
      • Домашнє завдання – 1 хвилина.
 
 
 
 
 

3.2.4. Інформаційний блок.

      Модель  засвоєння бази знань навчальної теми – це перелік елементів змісту навчання з визначенням рівня  засвоєння кожного з них. Вона використовується для уточнення  цілей навчання з теми, визначення форм і методів навчання з теми з урахуванням соціально-психологічних особливостей групи навчання та забезпечення необхідних рівнів засвоєння елементів бази знань, розроблення дидактичних матеріалів викладання теми, розроблення завдань тестового контролю засвоєння матеріалу теми.

      До  елементів бази знань належать: 

    1. Поняття, терміни, факти, символи, судження;
    2. Тенденції, властивості, теорії, критерії, закони;
    3. Правила, принципи, норми, методи, процеси, алгоритми, засоби.
 

Модель  засвоєння бази знань  із теми „Мета і  основні напрями  маркетингової діяльності. Маркетингове середовище фірми (внутрішнє, зовнішнє)”

Рівні засвоєння знань Основні вміння і навички Форми та методи роботи Форми та засоби контролю
1.Понятій  ний Учні вчаться  розпізнавати основні поняття, повинні  розкривати основні напрями маркетингової  діяльності фірми; вміти назвати основні компоненти та фактори зовнішнього і внутрішнього середовища фірми. Опитування, лекція, бесіда, розповідь Опитування  тести І-го рівня, бесіди
2.Репродуктивний Уміти дати визначення основних понять, порівняти зовнішнє і внутрішнє середовище  фірми; пояснити суть і необхідність маркетингової діяльності та її основних напрямів Практичне заняття, бесіди, самостійна робота Усне опитування, тестування, самостійна робота, бесіди
3.Алгорит-мічно-дійовий  
 

(умовно-профе-сійний)

Уміти аргументувати, відстояти свою думку, проаналізувати маркетингове середовище фірми, розв’язання елементарних задач щодо визначення конкурентоспроможності продукту, виявити залежність між маркетинговим середовищем фірми та результатом її діяльності, організувати маркетингове дослідження ринку, на якому знаходиться фірма Практичні заняття, дискусія, самостійна робота, ігрові форми  роботи Опитування  тести, дискусія, аналіз ситуації, самостійна робота
4.Творчий Пропонувати свої ідеї з приводу виходу нового продукту на ринок, розробити рекламу, пропонувати вихід із проблемної ситуації пов’язаної з впливом факторів внутрішнього та зовнішнього середовища фірми Практичні заняття, аналіз конкретних ситуацій, дискусії Ситуації, тести, розроблення проектів, ігрові методи
 

    Отже, аналіз та вивчення моделі засвоєння  бази знань до теми “Мета і основні напрями  маркетингової діяльності. Маркетингове середовище фірми (внутрішнє, зовнішнє)” забезпечить вибір форм, методів і засобів контролю відповідно до рівня, якого хочемо досягти. 

Основні терміни:

         Маркетинг – це економічна діяльність, спрямована на просування товарів і послуг від виробника  до споживача; означає роботу на ринку  з вивчення й задоволення всіх потреб споживача;

         Маркетинг – це процес управління та втілення задуму, ціноутворення, просування та реалізацію ідей, товарів та послуг через обмін, що задовольняє цілі окремих осіб та організацій;

          Маркетинг –  це поставка потрібного товару  в потрібне місце в потрібний  час за ринковою ціною;

              Маркетинг – це процес, що охоплює всі аспекти діяльності бізнесу – від створення продукту до його після продажного сервісного обслуговування;

            Маркетинг – це комплекс заходів щодо вивчення ринку, розробки товарів і доведення товару до конкретного споживача;

         Маркетинг – це соціальний та управлінський процес спрямований  на задоволення потреб та бажань як індивідів, так і груп, шляхом створення, пропонування та обміну наділених цінністю товарів.

               Масовий маркетинг – це орієнтація фірми на широке коло споживачів з використанням одного загального плану діяльності.

            Просте сегментування ринку – спрямованість зусиль фірми на вузьку специфічну групу споживачів (сегмент ринку), через єдиний спеціалізований план маркетингу, який заснований на потребах цієї групи (сегмента).

            Складне сегментування – орієнтація підприємства на кілька груп споживачів

            Сегментування ринку – це поділ його на частини з урахуванням певних особливостей споживачів, які однаково реагують на однакові товари.

      Питання теми:

1.1)Поняття маркетингу,його мета.

1.2)Основні поняття маркетингу

2.1)Напрям маркетингової діяльності

2.2)Внутрішнє та зовнішнє маркетингове середовище фірми

Информация о работе Мета та основні напрямки маркетингової діяльності