Автор: Пользователь скрыл имя, 03 Апреля 2013 в 16:12, курсовая работа
Але не все так безхмарно. Багато вчителів не обтяжують себе у використанні наочних і технічних засобів. Деякі з них просто бояться їх використовувати або не знають, як вони працюють. Тому вчителі вирішують взагалі з ними не зв'язуватися. У цих випадках дитина погано засвоює матеріал, втрачає інтерес до предмета, і не розвиваються багато властивостей особистості або розвиваються, але на недостатньому рівні для наступного навчання в середній школі.
Але існує й інша проблема, коли вчителя занадто захоплюються у використанні наочності. При цьому у дітей загальмовується розвиток абстрактного мислення. Також переобтяження засобами навчання відволікає дітей від пізнання головного в темі, розсіює їхню увагу. Велику кількість засобів можна використати лише тоді, коли явище потрібно розкрити з різних сторін, тому тут виправдане використання безлічі засобів наочності.
ВСТУП с. 3-7
РОЗДІЛ 1. ОСОБЛИВОСТІ ЗАСОБІВ НАВЧАННЯ ТА ЇХ РОЛЬ У ЕФЕКТИВНОМУ ЗАСВОЄННІ ЗНАНЬ УЧНЯМИ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ.
1.1 Значення засобів навчання у формуванні системи знань у учнів початкових класів с. 8-9
1.2 Інформаційно-комунікативні засоби навчання та умови їх
використання с. 10-12
1.3 Значення засобів навчання у формуванні пізнавальної активності
учнів с. 13-23
РОЗДІЛ 2. МЕТОДИКА ВИКОРИСТАННЯ ЗАСОБІВ НАВЧАННЯ НА УРОКАХ ПРИРОДОЗНАВСТВА В ПОЧАТКОВИХ КЛАСАХ.
2.1 Методика використання ідеальних моделей, опорних схем с. 24-29
ВИСНОВКИ с.30 -33
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
Тема. Дикі та свійські тварини.
Мета: ознайомлювати учнів з істотними
ознаками диких і свійських тварин; учити
визначати, яку користь приносять свійські
тварини людині; розвивати спостережливість,
увагу; виховувати дбайливе ставлення
до тварин.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу
Обладнання: схеми, предметні малюнки з
зображенням тварин, таблиці,презентація240.mp4
Хід уроку
І. Організаційний момент.
1. Вправа «Погода».
- Яка зараз пора року?
- Який місяць?
- Яке число?
- Тепло чи холодно надворі?
- Який стан неба?
- Яка температура повітря?
- Чи були сьогодні опади?
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
Усюди тварини нас оточують:
Стрибають, плавають, в небі літають.
У землі причаїлися, снують під ногами.
Скільки усього їх живе поряд з нами?
Сьогодні на уроці ми дізнаємося про життя
диких і свійських тварин, подивимося
цікаві фото і відеоматеріали.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
Робота за малюнками.
Розподіл тварин за групами, порівняння і висновки.
Давайте, діти, відгадаємо загадки.
Хто з хвостиком і з
вушками?
В кого лапки з подушками?
Як ступа, ніхто не чує.
Тихо, крадучись, полює.
І маленькі сірі мишки
Утікають геть від…(кішки)
Пухова руденька шуба
Із сосни стриба на дуба.
Хвіст у неї, як мітла,
А сама на зріст мала.
Очі сяють, як намисто,
Мов дві цяточки вогнисті.
В неї хата гарна, тиха,
Взимку повненько горіхів.
В лісі любить вона жити.
Відгадайте, хто це, діти? (Білка)
Я маленький, я вухатий, попелястий, волохатий.
Я стрибаю, я тікаю, дуже куций хвостик
маю. (Заєць)
Прийшла кума із довгим віником
На бесіду із нашим півником;
Схопила півня на обід
Та й замела мітлою слід. (Лисиця)
Влітку медом ласував,
Досхочу малини мав,
А як впав глибокий сніг,
Він поспати трохи ліг. (Ведмідь)
Колючий клубочок прибіг у садочок.
В нього стільки голочок, як на небі зірочок
( Їжачок)
Наче птиця, крила має,
Все літає і співає:
Я медок вам ношу,
Не чіпай же, бо вкушу.
Так лякає нас мала,
А зовуть її… (бджола)
Плаваю під містком і виляю хвостиком.
По землі не ходжу.
Рот є – не говорю.
Очі є – не блимаю.
Крила є – не літаю. (Риба)
Бесіда за малюнками.
(Виділення серед диких
тварин представників свійських
тварин).
4. Розповідь вчителя про те, як з’явилися
свійські тварини.
- Послухайте, будь ласка, як людина приручила
собаку. Одного разу одна розумна людина
почала підгодовувати вовків, які ходили
біля її житла. Поступово вовки стали добрішими,
а їх дитинчата звикли до людини, почали
жити поряд із нею. Вони навчились охороняти
людину від ворогів, допомагали їй шукати
і добувати собі їжу. Минав час. Кількість
друзів людини поміж тварин зростала.
Тепер людина вже не могла жити без своїх
свійських друзів і помічників.
ІV. Фізкультхвилинка.
Нумо, дружно, дітки, встали,
Як зайчатка пострибали.
Як ведмедик походили
І за парти тихо сіли.
V. Узагальнення і систематизація знань
та вмінь учнів.
1. Гра «Незавершене речення»
а) Тварини, які самі добувають їжу, влаштовують
собі житло, виводять потомство, називаються…
б) Тварини, яких розводять люди, годують,
і захищають їх, називаються…
2. Складання таблиці про користь свійських
тварин.
М'ясо, жир, молоко, шкіра, яйця, пух, пір’я,
шерсть, мед віск, ліки, охорона житла,
транспортний засіб, спілкування.
С
війські Людина
т варини
3.Презентація «Дикі і
свійські тварини». Microsoft PowerPoint
(2).ppt
4. Перегляд відеофрагмента. Video o zhivotnyh..240.mp4
5. Гра «Чиє дитинча?»
Учитель називає дорослу тварину, а діти
– дитинча цієї тварини
Свиня – поросята
Корова – телята
Качка – качата
Гуска – гусенята
Кінь – лошата
Вівця – ягнята
Кішка – кошенята
Собака – цуценята і т.д.
VІ. Підсумок уроку.
Що нового ви дізналися на уроці?
Яких тварин називають свійськими?
Яких тварин називають дикими7
Назвіть диких тварин нашого краю.
Природа
Жива Нежива
Информация о работе Методика використання ідеальних моделей, опорних схем