Воспитание моральной культуры

Автор: Пользователь скрыл имя, 19 Декабря 2011 в 21:35, курсовая работа

Описание работы

Мета дослідження: концептуальне обгрунтування та розробка методики виховання моральної культури в учнів у позакласній роботі з використанням англійської мови.
Завдання дослідження:
Психолого-педагогічний аналіз літератури з визначення понять мораль,моральне виховання,етика,моральні цінності,моральна свідомість.
Розкрити зміст позакласної виховної роботи з використанням англійської мови у сучасній школі.
Розглянути розробки проведення занять у предметних гуртках з використанням англійської мови.
Зробити аналіз проведених занять .

Работа содержит 1 файл

Kursak.docx

— 102.14 Кб (Скачать)

         Її  зміст визначається загальним змістом  виховання учнівської молоді, який передбачає розумове, моральне, трудове, естетичне і фізичне виховання. 
     
     

         РОЗДІЛ  II Розробки проведення занять для предметних гурків

         2.1. Постановка п`єси та заняття на моральні теми  у предметному гуртку.

         Організовуючи роботу предметного гуртка, педагог не повинен забувати про моральне, трудове, естетичне й фізичне виховання. Він має дбати про високу організованість і дисципліну під час занять. Слід залучати до роботи гуртків якомога ширшу аудиторію, забезпечувати активність і самостійність кожного учасника.

    Мета проведення цих занять:

    -виховувати почуття поваги, толерантності до членів своєї сім'ї та іншим людям; 
    -виховувати прагнення змінити світ на краще.

         Постановка п`єси «Honestly»

         Мета :духовне пробудження особистості,розвиток іі морального й інтелектуального потенціалу.У центрі поставлені проблеми великого суспільного значення.

         Проводиться у 1 чверті навчального року,задіюються учні 6-8 класів.

    MAIN CHARACTERS:

  • Ivan, the boy aged 10
  • Ivan’s mother
  • Man, strangely dressed
  • Virtual President
  • People from virtual President’s circle
  • Guests from Eastern countries

    A C T 1

    You can see a bedroom and a boy in the bed. Mother comes into the room.

    Mother: Ivan, it’s time to wake up! Too late!

    Ivan: I’m still sleeping. Honestly!

    Mother: It’s time to get up.

    Ivan: What time is it?

    Mother: It’s time to get up.

    Ivan: I don’t want to get up.

    Mother: You have to get up.

    Ivan: I don’t want to get up. I’m sleepy.

    The mother shakes her head showing that she doesn’t believe him. Ivan wakes up, sits on the bed and takes a musical pipe. He tries to bend it and breaks it.

    Mother: Have you broken the pipe?

    Ivan: No! Honestly!

    Mother: I don’t believe you!

    Ivan: I never tell a lie! (He seems to be offended).

    Mother: Well, go and wash your face and hands. Today is your birthday. I am very busy now. In the evening we’ll have your birthday party. I’ll bake a birthday cake for you and your friends.

    Ivan is in the bathroom. Instead of washing his hands and face he fills the basin with the water and begins playing “The Sea Battle”.

    Mother: Why are you so slow?

    Ivan: Can’t you imagine? It takes so much time to wash a face, ears and a neck. I’d like also to wash my feet.

    Ivan comes out of the bathroom, has breakfast and wants to go for a walk. But he decides to sit down at the computer desk, he switches on his computer and starts playing a computer game. At once he finds himself in a virtual world.

    Ivan: Thank you very much. Hooray! Hooray! I’m ten today!

    The end.

    Заняття «Can We Build a Better World»

    Його мета:

    -виховувати почуття поваги, толерантності до членів своєї сім'ї та іншим людям; 
    -виховувати прагнення змінити світ на краще.

    Хід заняття

    1.Вітання.

    - Hello. It’s very nice to see your smiling faces. How are you? Feeling friendly? I hope you are.

    Мовленнєва  розминка

    - There is one easy but very important thing that makes people be happy and positive. It’s a compliment. Let’s try to make some compliments to each other.

    P1: Polina, you speak English very well.

    P2: Oh, no, not really.

    P1: Yes, you do, you really do.

    - Denis, make a compliment to one of the girls, please.

    P1: …, you have a very nice blouse today.

    P2: Thank you for the compliment.

    2. Розповідь теми заняття

    1. I think we’ll have an unusual class today. We are going to speak about you and me, our families and friends, the world we live in. The question we’ll try to answer at the end of the lesson is “Can we build a better world?” 

    3.Штурм 1. I’d like you to answer a very important question: what is the world based on? What are the most important values of our life? Give your associations, please.

    2. If there is any difficulty you can use the glossary you have in your file.

    4. Робота над значеннями понять

    1. They say we should take 5 lessons a day for many years to have a kind heart. And these lessons are: LOVE, PEACE, MERCY, RESPECT and TOLERANCE.

    2. How do you understand these words? What is LOVE? PEACE? MERCY? RESPECT? TOLERANCE?

    3. We’ll work in groups of 3or 4. The first group is to explain the meaning of the word “LOVE”, the second group - “PEACE”, the third is to define the word “MERCY”, etc. Use these bricks.

    5. Підсумок заняття

    Our lesson is coming to the end. We have spoken about a lot of important things. Now it’s time to answer the question: can we build a better world?

    1. I think we can. Think about what you can do for it.

    2. As for me, I can devote more time and care for my relatives.

    3. You can follow my example. If you need some ideas or help, use the language support box.

    - You see we’ve already made our world better. It’s not a dream, it’s a reality. Let everybody remember the wise advice of a great English writer John Galsworthy who said: “If you don’t think about the future, you won’t have it”.

    2.2. Аналіз проведених розробок проведених занять у предметних гуртках

       Добір  вправ и текстів на заняття із моральним змістом надає значні можливості для усвідомлювання та формування моральних основ культурної поведінки учнів.Приділялася належна увага мотивації і інтересу учнів до проведених занять.Усі учні були активні,на заняттях не панував страх та була відсутня напруженість.

       Позакласні заняття допомагають створити в школі атмосферу багатого духовного життя, сприяють розвитку пізнавальних інтересів, потреб і практичних умінь. Величезними можливостями розташовують позаурочні заняття для розвитку допитливості, спостережливості і творчій самостійності учнів.Основною метою було  виховувати почуття поваги, толерантності до членів своєї сім'ї та іншим людям,виховувати прагнення змінити світ на краще, забезпечення всебічного розвитку особистості учня у процесі навчання і виховання;ознайомлення учнів із загальнолюдськими цінностями та формування особистості учня на основі науково-філософської та християнської духовної, моральної і культурної традицій; виховання і розвиток потреби у здоровому способі життя, збереження і зміцнення фізичного та психічного здоров’я учнів - як найвищої соціальної цінності.

       Протягом підготовки до занять учні ознайомилися з літературою, довідниками, фізичним матеріалом, отримують консультації в бібліотеках. У результаті теоретичних занять збагатилися  учні новими фактами, висновками,узагальненнями. Цьому сприяло вільне спілкування гуртківців, що супроводжується попутними питаннями, короткими дискусіями, вираженням індивідуальних думок.   Навчально-виховний процес у позашкільного навчальному закладі здійснюється безпосередньо через спілкування, що є безцінним для розвитку особистості.  
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     

    Висновки  до II розділу

    Ми  розглянули позакласну роботу 
    з іноземної мови з точки зору педагогічної системи і педагогічного 
    явища. Виходячи з цього, можна зробити наступні висновки: позакласна 
    виховна робота з іноземної мови є невід'ємною частиною педагогічного 
    процесу, має велике значення для всебічного розвитку школярів, в тому 
    числі інтелектуального, духовно-морального і емоційно-вольового. 
    Робота у предметних гуртках має свої цілі та завдання і будується за певним принципам. Зміст роботи у гуртках з іноземної мови орієнтоване, насамперед, на зміст урочної роботи і є її логічним продовженням. Кожен член гуртка брав активну і добровільну участь у всіх заходах, що проводилимь, виконали роботу відповідно зі своїми інтересами і можливостями. Злагоджена робота предметного гуртка сприяла підвищенню успішності всіх 
    учнів, якості їх знань, рівня їх моральноі вихованості. Спільність інтересів і 
    духовних потреб школярів у предметному гуртку створила  сприятливі 
    умови для встановлення більш тісних міжособистісних зв'язків,що позитивно  
    вплинуло на психологічний клімат в школі.

    Предметним гурткам, в порівнянні їх з іншими формами позакласної навчальної роботи, притаманні такі особливості: спільність пізнавальних інтересів учнів, їх позитивне ставлення до вивчення даного предмета і допитливість. 
     
     
     
     
     

         ВИСНОВКИ

         Сучасна школа з її колективом педагогів, учнів та батьків повинні забезпечити активне включення молоді в суспільно перетворюючу діяльність, формування інтелектуальних, емоційних, ділових, комунікативних здібностей учнів до активно-діяльнісного взаємодії з навколишнім світом.

              Оскільки у всі віки люди високо цінували моральну культуру. Глибокі соціально-економічніперетворення, що відбувалися в сучасному суспільстві, змушують нас розмірковувати про майбутнє нашої країни, про її молоді. В даний час зім'яті моральні орієнтири, підростаюче покоління вважають бездуховним, агресивним, звинувачують у безвір'ї. Це визначає необхідність корекції традиційних підходів до проблеми морального культури, висуває завдання наукового дослідження процесу формування культури цих відносин у підлітків. Проблема морального виховання може бути вирішена за умови формування у підростаючого покоління відповідноїсистеми цінностей, заснованої на відновленні культури у молоді.

         Важлива роль у вихованні учнів, розширенні й поглибленні їхніх знань, розвиткові творчих здібностей належить спеціально організованій виховній роботі у  позанавчальний час. Таку роботу називають позакласною та позашкільною.

         Позакласна  робота — різноманітна освітня і  виховна робота, спрямована на задоволення  інтересів і запитів дітей, організована в позаурочний час педагогічним колективом школи.Завдання позакласної— закріплення, збагачення та поглиблення  знань, набутих у процесі навчання, застосування їх на практиці; розширення загальноосвітнього кругозору учнів, формування в них наукового світогляду, вироблення вмінь і навичок самоосвіти; формування інтересів до різних галузей  науки, техніки, мистецтва, спорту, виявлення  і розвиток індивідуальних творчих  здібностей та нахилів; організація  дозвілля школярів, культурного відпочинку та розумних розваг; поширення виховного впливу на учнів у різних напрямах виховання.

    Позакласна  робота з іноземної мови має свої цілі та завдання і будується за певним принципам. Зміст позакласної роботи з іноземної мови орієнтоване, насамперед, на зміст урочної роботи і є її логічним продовженням.Різноманіття форм позакласної роботи з іноземної мови надає широкий спектр діяльності для вчителів-предметників. Протягом підготовки до занять у предметних гуртках учні ознайомилися з літературою, довідниками, фізичним матеріалом, отримують консультації в бібліотеках. У результаті теоретичних занять збагатилися  учні новими фактами, висновками,узагальненнями.

    Заняття у предметних гуртках мають важливе значення у моральному вихованні культури для  учнів. Цьому слід приділити більшу уваги. Потрібно тактично пропонувати допомогу дитині, підтримувати її зацікавленість, заохочувати.Індивідуальний підхід в усьому: кожна дитина має індивідуальний план розвитку, спрямований на реалізацію власних потреб та зацікавлень, на роботу над слабкими сторонами та на розвиток сильних сторін.

           Участь у предметних гуртках  допоможе виховати покоління, яке буде всесторонньо розвиненим і морально обізнаним. Мета заняття полягає у підведенні дитини до узагальненого морального поняття, виведення моральної позиції, правила моралі, яке для них має бути конкретним, стислим, зрозумілим. Робота у гуртках відповідає загальній суті і структурі становлення моральної вихованості і передбачає, в основному, індивідуальну

    форму роботи, яка є результативною. 
     
     
     

    Список  використаних джерел

  1. Азбука морального виховання[Посібник для вчителя. / Под ред. І.А. Каирова, О.С. Богданової ]- М.: Просвещение, 1997 - 17с.
  2. Болдирєв Н.І. Моральне виховання школярів / Н.І. Болдирєв. - М.: Просвещение, 1979 .- 289 с.
  3. Галузинський В.М. Педагогіка: теорія та історія[ Навч. Посібник]- К.:Вища шк., 1995.-С.120
  4. Голобородько О.А. Роль учителя в системі особистісно зорієнтованого навчання іноземної мови /О.А Голобородько//Технології навчання іноземних мов: стан і перспективи. – Матеріали міжнародної науково-практичної конференції. – Умань: АЛМІ, 2004. – С. 123– 124.
  5. Голобородько О.А. Морально виховний потенціал особистісно орієнтованих вправ у навчанні молодших підлітків іншомовному спілкуванню // Теоретико-методичні проблеми виховання дітей та учнівської молоді: Збірник наукових праць. – Вип.8. – К., 2005. – Кн.1. – С.118–121.
  6. Голобородько О.А. Особистісно орієнтовані технології навчання іноземних мов // Міжнародний форум “Мовна освіта: шлях до євроінтеграції”: Тези доповідей / За ред. С.Ю.Ніколаєвої, К.І.Онищенко. – К.: Ленвіт, 2005. – С. 60–61

Информация о работе Воспитание моральной культуры