Художнє відтворення проблеми українізації в 20 –ті роки ХХ ст. в п’єсі Миколи Куліша «Мина Мазайло»

Автор: Пользователь скрыл имя, 03 Ноября 2012 в 13:07, лекция

Описание работы

Мета: поглибити знання учнів про творчість Миколи Куліша; розвивати навички аналізу драматичного твору; вміння зв’язно й грамотно висловлювати свої думки, виховувати в учнів патріотичні почуття, самоповагу, любов до рідної мови.
Обладнання: портрети письменника, п’єса «Мина Мазайло», мультимедійна дошка.
Хід уроку
1. Організаційний момент .
2. Повідомлення теми та мети уроку (мотивація).
3. Перевірка домашнього завдання (літературний диктант).
4. Актуалізація опорних знань учнів. Сприйняття та засвоєння учнями навчального матеріалу.
5. Характеристика персонажів п’єси.

Работа содержит 1 файл

урок Мазайло ок.doc

— 66.50 Кб (Скачать)

Але на початку 30-их років  політика українізації, що сприяла  зростанню національної самосвідомості, почала здавати позиції під тиском міцніючої командно-адміністративної системи, за рамки якої вона дедалі більше почала виходити. У Сталіна була мета: тримати  під неослабним контролем розвиток національних процесів.

„Їхня українізація, - казав  один з героїв п’єси Миколи Куліша „Мина Мазайло” дядько Тарас, - це спосіб виявити всіх нас, українців, а тоді знищити разом, щоб і духу не було...” На жаль, репресії, що дедалі більше посилювались, та голод 1932 -1933 років на Україні робили ці слова пророчими.

Феномен української культури 20 – 30-их років отримав у сучасному світі назву „розстріляного Відродження”.

 

 


Информация о работе Художнє відтворення проблеми українізації в 20 –ті роки ХХ ст. в п’єсі Миколи Куліша «Мина Мазайло»