Лексическая тема "Фрукты"

Автор: Пользователь скрыл имя, 19 Ноября 2011 в 15:33, практическая работа

Описание работы

Мета:
-корекційно-навчальна: вчити дітей впізнавати та називати фрукти. Звернути увагу дітей на ознаки фруктів: смак, запах, колір, величину, форму (уміти розрізняти на вигляд, правильно визначати); що з фруктів можна приготувати: сік, компот, варення Розповісти де, вони ростуть

Работа содержит 1 файл

фрукті.doc

— 62.50 Кб (Скачать)

Тема:

Фрукти

Мета:

-корекційно-навчальна: вчити дітей впізнавати та називати фрукти. Звернути увагу дітей на ознаки фруктів: смак, запах, колір, величину, форму (уміти розрізняти на вигляд, правильно визначати);  що з фруктів можна приготувати: сік, компот, варення Розповісти де, вони ростуть. Вчити впізнавати їх за описом. Тренувати дітей називати їх одним словом - фрукти.

-корекційно-розвиваюча: вводимо в активний словник іменники, дієслова, прикметники. Утворення відносних прикметників, іменників із зменшувально-пестливими суфіксами в єдиному числі, множини іменників. Розвиваємо усі види моторики:загальну, дрібну, артикуляційну, розвиваємо голос, учимо говорити голосом різної висоти. Вчити координіровать мову з рухами, розвиваємо почуття ритму. Розвиваємо зорову і слухову увагу.

-корекційно-виховна: виховувати правильну поведінку на занятті, посидючість, дисциплінованість спостережливість.

Обладнання: муляжі фруктів,натуральні фрукти, наочний матеріал, дидактичні матеріали. 

ХІД ЗАНЯТТЯ.

  1. Нервово-психологічна підготовка.
  • діти, сідайте рівненько покладіть ручки на парту, та уважно слухайте.
  • Психогімнастика.

    Образні перевтілення :Грає легка музика.

Уявити себе фруктовим деревом зі стиглими яблуками наливними: «Я саме стигле, солодке, велике! »

  1. Організаційний момент.

1. Повідомлення логопедом теми заняття.

- діти, сьогодні ми з вами будемо розмовляти про фрукти,впізнавати, називати,куштувати їх.

2.Логопедична зарядка.

Дихальні  вправи:

Величезні фрукти

Вдих  носом - повернути голову вліво.

Побачили  дуже велике яблуко.

Видих ротом  з вимовою звуку о-о-о.

Повернути голову направо.

Яка величезна  груша!Вдих носом, видих ротом.                             
 
 

                  Вправи для губ і щік: «  щічки-яблучка».

- ваші щічки круглі як яблучка( Надути обидві щоки). 

 - заховаємо сливу за щоку. ( Надувати поперемінно то праву, то ліву щоку). 

- Банан. ( Посміхнутися, підвівши куточки губ вгору. Губи зімкнуті).

                                              Вправи для язика

-Язичок пролазить через щілину в паркані в сад.          

(Широкий язик з силою протискується між зубами.)

-Кілки забору гострі - ось такі.

Показати «гострий»  язик.

Язичок-листок прикрив  яблучка бочок.

(Підняти язика вгору і закрити верхню губу. Опустити вниз і закрити нижню губу).

-Чашечка.

Зробити з язика  «чашечку».

                       «В Вовину чашечку я наллю апельсиновий сік….» 
 
 
 
 
 

Пальчикова  гімнастика

Мы делили апельсин.                      Разламывают воображаемый апельсин.

Много нас,                                        Показывают 10 пальцев.

А он один.                                        Показывают один палец.

Эта долька –  для ежа.                            Загибают по одному пальчику,

Эта долька –  для стрижа.            начиная с большого на левой руке.

Эта долька –  для утят.

Эта долька –  для котят.

Эта долька –  для бобра.

А для волка  – кожура.                    Бросательное движение правой рукой.

Он сердит на нас – беда!!!             Сжимают кулаки и прижимают к  груди.

Разбегайтесь  – кто куда!              «Бегут»  пальцами

Голосові  вправи

Вправа Розмови фруктів. 

Проголошення  складових сполучень від імені  різних фруктів.

Яблуко  сердиться на Гусеницю: «Фу-фа-фу!»

Яблука  падають на траву: «Бам-бом-бум!» 
 

ІІІ. Основна частина

1.До нас завітали в гості лялька Маша та ведмедик Бо-бо. Вони прийшли не з пустими руками,а з мішечком. Якого він кольору? (жовтого).Давайте заглянемо,що в ньому ? (банан,лимон,яблуко,груша).

Складання описового  оповідання про фрукти за планом :

Що це?

Якого кольору?

Якої форми  ?

Діти,ви добре  справились із завданням. Як ми банан,лимон,яблуко,груша  назвемо одним словом? (фрукти)

2.Логопед: - Ми з вами пригадали колір,форму фруктів. Зараз я загадаю вам загадки. Картинки, які лежать перед вами, допоможуть їх відгадати.

Круглое, румяное, с дерева упало —

Любе  в рот попало. (Яблоко.) 

Ты на лампочку похожа

И на треугольник тоже.

У тебя румяный бок,

А откусишь – брызнет сок.  (Груша) 

Он,почти  как апельсин,

С толстой  кожей,сочный,

Недостаток  лишь один-

Кислый  очень,очень. (Лимон)

Логопед: - Молодці! Ви легко відгадали загадки. А як можна одним словом назвати те, що ви бачите на картинках?

Індивідуальна робота з Куделею Ярославом. Дидактична гра « Дивись та думай»

3.Ведмедик та лялька заскучали,бо вони хочуть фруктів. Лялька полюбляє солодкі фрукти,а ведмедик кислі. Ми їм допоможемо:давайте куштувати,ляльці дамо солодкі,ведмедику кислі.

Молодці,допомогли  ми друзям. Вони вдячні вам.

Індивідуальна робота з Артюшенко Сергієм. Дидактична гра «Логічні  ланцюжки». 

4.Складання оповіді по картині «Збір фруктів»                                                               

Логопед: - Хлопці, подивіться на картину.

Яку  пору рока зобразив художник? (осінь)

Що роблять  на малюнку?(збирають з дерев урожай) Отже фрукти ростуть де? (на деревах)

А що потім роблять з фруктів? (роблять сік,компот,варення).

Зараз я називатиму фрукт і кидатиму вам м'яч. А  ви відповідатимете який сік  з  нього можна приготувати. Утворення відносних прикметників.

Сок из яблока –  яблочный                Сок из апельсина – апельсиновый

 Сок из  сливы – сливовый       

5. Гра «Чого не стало?»

Логопед: - Я поклала на стіл 4 малюнка із зображенням фруктів. Подивіться на них і запам'ятайте. Зараз ви закриєте очі, я приберу один малюнок , а ви скажете, чого не стало.

6.Гра «Назви ласкаво» Утворення іменників із зменшувально-пестливими суфіксами в єдиному числі.

 Логопед: - Я  буду називати фрукт, а ви  будете називати цей фрукт  ласкаво. 

Апельсин - апельсинчик; абрикос - абрікосік; Мандарин - мандарінчік; Банан-бананчік; Яблуко-яблучко; Лимон-лимончик; груша - грушка.

Індивідуальна робота з Проскурня Артуром «Розрізні  малюнки»

7.Гра «Один - багато» Утворення множини іменників.

Логопед: - Я буду називати один фрукт, а ви багато фруктів. (на комп'ютері)

Яблуко - яблука

Банан - банани

Лимон - лимони

Слива – сливи

Індивідуальна робота з Артюшенко Вовою складання  оповіді за малюнками.

                                                  Фізкультхвилинка.

Мы сегодня в сад пойдем,

Фрукты разные найдем,                 (Крокувати на місці)

Раз,два,три,четыре,пять-

Будем фрукты собирать,                (Плескати в долоні.)

Груши,яблоки и  сливы, (Вказівним пальцем правої руки по черзі загинати                                                                                                                                                          пальці на лівій руці.

Виноград и  апельсины,   (Піднімати по черзі то праву, то ліву руку)

Будем с дерева срывать,

Всех знакомых угощать.   (Протягнути руки вперед долонями догори)

 
  1. Заключна  частина.

Підсумок заняття

Логопед пропонує дітям пригадати в які ігри грали на занятті,які вправи виконували.

Оцінювання роботи дітей на занятті.

Информация о работе Лексическая тема "Фрукты"