Автор: Пользователь скрыл имя, 17 Февраля 2013 в 13:03, контрольная работа
Мета: Виявити обсяг знань з розділів математики. Закріпити прямий, зворотній рахунок; порядкову лічбу. Систематизувати знання про вимірювання, користування умовною міркою. Формувати навички рішення ребусів, читання слів. Закріпити поняття «більше», «менше », порівну», користуючись знаками >, <, =. Формувати навички викладання предметів за допомогою геометричних фігур. Систематизувати знання про годинник.
Контрольне заняття з логіко-математичного розвитку.
Контрольне заняття в старшій групі « Мальва» КДНЗ № 4 «Чайка»
Вихователь
логопедичної групи Ольхова Т.В.
Логіко-математичний розвиток: «ПО МАТЕМАТИЧНОМУ
МОРЮ»
Мета: Виявити обсяг знань
з розділів математики. Закріпити прямий,
зворотній рахунок; порядкову лічбу. Систематизувати
знання про вимірювання, користування
умовною міркою. Формувати навички рішення
ребусів, читання слів. Закріпити поняття
«більше», «менше », порівну», користуючись
знаками >, <, =. Формувати навички викладання
предметів за допомогою геометричних
фігур. Систематизувати знання про годинник.
Продовжувати вчити орієнтуватися в просторі
(Д/г «Рибки»). Розвивати креативність,
творчість, посидючість, бажання доводити
справу до кінця. Закріпити склад числа
1, 2, 3, 4, 5. Виховувати позитивне ставлення
до математики.
Матеріал:
Роздатковий: набори
цифр, знаків, смужок для викладання;
набори геометричних
фігур;
човники з ребусами;
будинки з цифрами (склад
числа)
зелені та сині човни
по 8 штук;
Д/гра «Рибки» (орієнтир);
карточки з різною кількістю
морських тварин (>, <, =);
синя та червона смужки,
умовна мірка (вимірювання);
годинники;
скриня, шоколадні монети;
Технічні засоби: DVD
записи:
звуки моря, хвиль;
симфонія моря (для
виконання завдань);
чарівна музика для
відкриття скрині.
Демонстраційний: карта-
маршрут;
відповідні ілюстрації
до кожного порту.
Хід заняття:
Добрий день, мої малята
Які в вас гарні оченята:
Карі, сині та сіренькі,
Ви для мене всі любенькі!
(звучить звуки моря,
хвиль)
-Що це за звуки, як ви
гадаєте?
-Так, це шум моря. А
визнаєте, на морі відбуваються різні
події, в морі живуть різні тварини, і можна
знайти навіть скарб.ось сьогодні я запрошую
вас в мандрівку по математичному морю.
-Всі ви будете моряками,
вдягніть безкозирки, шикуйтесь. Команда
готова до подорожі? Перерахуватись! (діти
перераховуються).
-Микита, який ти стоїш
по порядку?...
-Я бачу, команда дійсно
готова. Займіть свої місця.
-У кожного з вас буде
свій корабель, коли ви зєднаєте цифри
по порядку, від 1 до 7, то він зявиться.(пряма
лічба)
-Наші кораблі будуть
йти по визначеному курсу, але курс зашифрован.
Ми зможемо його побачити тільки коли
поєднаємо всі цифри в зворотньому порядку,
від 9до 1. (зворотня лічба)
-Ось у мене є теж маршрут,
щоб ми не заблукали нам допоможуть ось
ці хлопчик та дівчинка, вони будуть зупинятися
в тому місці, де ми повинні зупинитися.
-Ну щож, кораблі у нас
є, маршрут визначен, можна відправлятись.
Сіли всі рівненько і в путь.
-Перший порт, до якого
ми причалили, називається порт «Змагань».
(викладання) В цьому порту постійно відбуваються
змагання між човниками, парусниками,
яхтами. Давайте поспостерігаємо за змаганнями.
Сьогодні відбуваються змагання між човнами,
команда зелених, та команда синіх. викладіть
на верхню смужку 8 зелених човників:
-Скільки ти виклав?
-На нижню викладіть
всі човники, які у вас є синього кольору:
-Скількі ти виклав?
-Яких більш?
-Яких менш?
-На скільки?
-Але так не чесно, треба
щоб в змаганні приймали участь рівна
кількість човнів. Що треба зробити, щоб
їх стало порівну?
-Скількі тепер зелених
човнів?Синіх?
-Як ви це зробили?
-Ми допомогли човникам,
тепер може відбуватись змагання, але
нам час вирушати далі. Скрині нам ніякої
не довелось побачити в цьому порту, будемо
шукати далі.
-Слідуючий порт, в який
ми потрапили, називається «Цифровий».(склад
числа) Як ви гадаєте, хто тут живе? Тут
збудовано багато будинків, в яких живуть
цифри, але ще не всі цифри заселилися
в будинки, треба їм допомогти.
-Цифри дякують вам
за допомогу. В цьому порту теж немає скрині.
Щож будемо шукати далі.
-ми потрапили до порту,
який називається «Рибний». (більш, менш,
рівно) Як ви гадаєте, хто тут живе? В цьому
порту живе багато різних риб, дельфіни,
навіть акули є. вони сперечаються, і ніяк
не можуть визначити кого більш, а кого
менш. Давайте допоможемо їм, і за допомогою
математичних знаків розсудим їх.
-Кого більш? Меньш?
-Жителі цього порту,
дякують вам за допомогою. Треба вирушати
далі. Але почекайте, що це, одна рибка
загубилась й неможе знайти шлях. Давайте
допоможемо їй. Дидактична гра «Рибки»
(орієнтування).
-Молодці, тепер рибка
знайде шлях до своїх друзів. А нам треба
вирушати далі, бо і в цьому порту немає
скрині.
-Слідуючий порт називається
«Відпочинок». (фіз..хв.) Жителі цього порту
знають багато віршиків, забавлянок, ігор.
Вони хочуть познайомити і вас одним із
них.
Рибки весело плескали
руки над столом, долоні вниз,
В чистій, свіженькій
воді торкнутись кожним пальчиком столу
То зіжмуться, розіжмуться
стиснути в кулачки
То зариються на дні
«занирнути» руки під стіл
-Ми з вами і відпочили,
і нову гру вивчили, але скрині в цьому
порті немає. Треба рухатись далі.
-Слідуючий порт, до
якого ми потрапили, називається «Фігурний»
(геометричні фігури) Як ви гадаєте, хто
тут живе? В ньому живуть різноманітні
геометричні фігури. Вони такі бешкетники,
весь час бігають, стрибають, а коли зупиняються,
то можна побачити предмет. А давайте і
ми з вами спробуємо пограти з ними. Спробуйте
відобразити малюнок за допомогою геометричних
фігур.
-В цьому порту теж немає
скрині, рухаємось далі.
-На горизонті зявляються
мости. (вимірювання) Щоб потрапити до
наступного порту, треба проплити під
мостом. Але мости різної висоти і наш
корабель може проплити тільки під тим,
який вміщує в собі 5 умовних мірок. У вас
на столах є дві смужки, які дорівнюють
довжину цих мостів. Зясуйте, під яким
мостом нам треба проплити, якого він кольору?
-Тепер можемо рухатись
далі. Наступний порт називається «Корабельний».
(викладання цифр, читання слів) В цьому
порту знаходиться багато кораблів, човників,
яхт і у кожного є своя назва. Але трапилось
лихо. Налетів вітер і всі літери в назвах
переплутались. Давайте допоможемо їм,
і розшифруємо назви.
-Молодці, допомогли.
Але скрині в цьому порту теж немає. Треба
рухатись далі.
-Наступний порт називається
«День і ніч».(частина доби) Як ви гадаєте,
хто тут живе?В цьому порту живе багато
різних скринь. Ось одна із них.але відкривається
вона в певну годину, що ж нам в цьому допоможе?
(годинник). Давайте спробуємо (називаю
різні години) о 5годин 10 хвилин – грає
чарівна музика
Що це? Мабуть треба
спробувати відкрити її. (відкриваю).дивиться,
що в цій скрині, справжній скарб.. молодці,
завдяки вашім знанням, увазі ми знайшли
скарб і він належить вам.
Информация о работе Контрольне заняття з логіко-математичного розвитку