Автор: Пользователь скрыл имя, 02 Апреля 2013 в 19:56, контрольная работа
Мета: розглянути один з нових напрямів біотехнології, який займається створенням біологічних замісників тканин і органів; формувати поняття тканинна інженерія, розвивати інтелектуальні здібності, логічне мислення; виховувати бережливе ставлення до живих організмів та власного здоров’я; виховувати в учнів відповідальність за справу, яку вони виконують.
Обладнання і матеріали: таблиці або слайди презентації «Тканини рослин», «Тканини тварин», «Диференціація клітин»
Тема: Гістотехнології. Основні напрямки біотехнології.
«Відкриття приходить лише до тих,
хто готовий до їхнього розуміння»
Луі Пастера
Мета: розглянути один з нових напрямів біотехнології, який займається створенням біологічних замісників тканин і органів; формувати поняття тканинна інженерія, розвивати інтелектуальні здібності, логічне мислення; виховувати бережливе ставлення до живих організмів та власного здоров’я; виховувати в учнів відповідальність за справу, яку вони виконують.
Обладнання і матеріали: таблиці або слайди презентації «Тканини рослин», «Тканини тварин», «Диференціація клітин»
Базові поняття й терміни: тканина, епітеліальна, сполучна, нервова і м’язова тканини, гістотехнології, культура клітин, органи, вирощування.
Хід уроку
І. Організаційний етап
Добрий день, діти. Незважаючи на те, що на вулиці похмуро й сіро, у мене на душі спокійно й радісно, тому що я бачу перед собою розумні, добрі обличчя й очі. І для того, щоб зрозуміти, як ми будемо сьогодні працювати, я хочу щоб ви всі один одному посміхнулися.
ІІ. Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності учнів
Які існують типи рослинних тканин?
Які типи тканин є у тварин?
Яку роль відіграють меристеми в житті рослин?
У чому полягають особливості регенерації у рослин і тварин?
Проблемне питання
Чи можна відновити
органи за допомогою тканинних
ІII. Вивчення нового матеріалу
Учитель:
Одним із напрямів біотехнологій є клітинна інженерія, що займається створенням біологічних замісників клітин, тканин і органів. Як сучасна наука тканинна інженерія, або гістотехнологія почала оформлюватися після праць Д.Р. Волтера і Ф.Р. Мейєра у 1984р., яким вдалося відновити ушкоджену рогівку ока за допомогою пластичного матеріалу, штучно вирощеного з клітин, узятих у пацієнта.
Із 1987р.тканинну інженерію почали вважати новим напрямком у медицині.
Тканинна інженерія займається вирощуванням культури тканин та створення штучних органів.
Процес створення штучних
Найважливіші завдання тканинної інженерії:
Проблеми пов’язані із створенням штучних тканин:
Показ презентації
Робота в групах (створені заздалегідь групи дослідників, які отримали дом. завд., підібрати матеріал на відповідні проблемні питання)
1) Чи можна відновити органи дихання за допомогою тканинних конструкцій?
2) Як вібувається створення еквівалентів шкіри?
3) Чи можна відновити сальні залози, підшлункові залози, яким чином?
4) Що на сьогоднішній день відомо про відновлення органів і тканин нервової системи?
Після обговорення питань в групах визначені доповідачі висвітлюють свою проблему.
IV. Закріплення, систематизація і узагальнення знань
Бесіда за запитаннями.
Висновок.
Створення штучних органів дозволить успішно лікувати різні захворювання людини, це дасть можливість відмовитись від донорських органів.
Але створення штучних тканин пов’язана з багатьма проблемами. Багато проблем виникає в середині організму після пересадження штучних тканин.
Незважаючи на це, тканинна інженерія є найбільш перспективним напрямом в біотехнології, який швидко розвивається.
V. Підсумок уроку.
Контрольно-оцінюючий етап. Аргументація оцінювання учнів.
VI . Домашнє завдання.
Вивчити параграф з книжки.
Информация о работе Гістотехнології. Основні напрямки біотехнології