Автор: Пользователь скрыл имя, 28 Марта 2013 в 15:47, реферат
Мета:
- розвивати навички лічби в межах 10, знання дітей про суміжні числа; закріплювати вміння дітей складати та розв’язувати приклади, на їх основі придумувати задачі; закріплювати знання про планету Земля, різні народи, які живуть на ній; розвивати мислення, мовлення, пам'ять, увагу, уяву
- навчати на практиці користуватися засобами вимірювання: лінійкою, мотузкою, умовною міркою; навчати розуміти те, що одну і ту саму відстань можна виміряти різними способами; розширювати знання дітей про Космос, Сонячну систему, сузір’я; навчати дітей словам-привітанням на мовах різних народів;
Вискобчук Вікторія ДО-51
Математична подорож Космосом
Інтегроване заняття для старших дошкільників
з пріоритетом логіко-
Мета:
- розвивати навички лічби в межах 10, знання дітей про суміжні числа; закріплювати вміння дітей складати та розв’язувати приклади, на їх основі придумувати задачі; закріплювати знання про планету Земля, різні народи, які живуть на ній; розвивати мислення, мовлення, пам'ять, увагу, уяву
- навчати на практиці користуватися засобами вимірювання: лінійкою, мотузкою, умовною міркою; навчати розуміти те, що одну і ту саму відстань можна виміряти різними способами; розширювати знання дітей про Космос, Сонячну систему, сузір’я; навчати дітей словам-привітанням на мовах різних народів;
- виховувати інтерес і повагу до різних національностей, патріотизм, допитливість, ввічливість, почуття колективізму.
Обладнання:
Ватман із зображенням планет Сонячної системи, жовті та блакитні картонні зірочки з цифрами від 1 до 8 (у двох примірниках); вирізані з картону ракети з математичними прикладами; смужка із звуковими схемами; мотузка; фотознімок Землі з космосу; картки із зображеннями сузір’їв, картки із схемами речень, фішки.
Хід заняття
І. Вступна частина
Вихователь запрошує дітей у космічну подорож, перед якою пропонує розглянути карту зоряного неба, демонструє зображення планет Сонячної системи.
Задає запитання:
Вихователь:
Діти сідають на стільчики в імпровізовану ракету і лічать разом з вихователем: 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1. Старт!
ІІ. Основна частина
Вихователь:
- Діти, ось і наша
перша зупинка, ми прилетіли
на Зірку-лічилку. Як ви
Діти по черзі називають.
Дидактична гра «Живі числа»
Діти з жовтими зірочками шикуються у порядку зростання чисел, а з блакитними – у порядку зменшення, поділившись таким чином на дві команди.
Вихователь пропонує дітям завдання, діти їх виконують. Команда, яка першою дає правильну відповідь, отримує фішку. Перемагає команда, яка збере більше фішок.
Завдання для дітей:
• Нехай вийдуть з ряду ті діти, числа яких менші за 3.
• Підніміть зірочки ті, чиє число знаходиться між числами 6 і 8.
• Зробіть крок уперед ті, хто має число більше за 5 на 1.
• Підніміть зірочки ті, чиє число більше за 2 і менше за 6.
Вихователь:
ЗІРКА-ЗАДАЧКА
Вихователь:
Розв’яжіть приклади.
Діти, послухайте і відгадайте загадку:
Сніг на полях
Лід на річках.
Метелиця гуляє.
Коли це буває? (Взимку)
- Чи можна за неї скласти задачу? Чому? А за прикладом можна скласти задачу?
Діти складають задачі на відніманні та додавання на зимову тематику за прикладами які розв’язували. «Летять» далі.
ЗІРКА КМІТЛИВА
Вихователь:
Якщо Антон вищий за Кирила, то Крило …
Якщо сестра старша за брата, тоо брат …
Якщо залізо важче від пластмаси, то пластмаса …
Скільки кінців у палки? А у двох палок? У двох з половиною палок?
ЗІРКА СПОРТИВНА
Вихователь:
Фізкультхвилинка «Космонавти»
Діти виконують імітаційні рухи.
Сядьмо, діти, у ракети,
Полетімо до планети.
А планета та високо,
Що її не бачить око.
А хто спізниться із вас,
Полетить у інший раз.
ПЛАНЕТА ЗЕМЛЯ
Вихователь:
ІІІ. Заключна частина
Вихователь:
Вихователь роздає дітям картки із зображеннями сузір’їв, пропонує їх розглянути і сказати назви. Запитує, хто знає під яким із сузір’їв він народився.
- Усі ви сьогодні
добре попрацювали, були